XXXV. Jubileumi Kandó Konferencia

A jubileum és a fiatal tehetségek bemutatása volt a Kandó konferencia fókuszában

Az Óbudai Egyetem Kandó Kálmán Villamosmérnöki Kar 2019. november 14-15-én rendezte meg a XXXV. Jubileumi Kandó Konferenciát a Tavaszmező utcai telephelyén.

A rendezők a hagyományos szakmai témák mellet kiemelt figyelmet szenteltek egyrészt a Kandó jubileumhoz kapcsolódó témáknak, másrészt a fiatal, tehetséges hallgatók szereplésének.

A Kandó jubileum kapcsán több előadás Kandó Kálmán életének, munkásságának bemutatását szolgálta, valamint a Kandó, mint oktatási intézmény történetét dolgozta fel. Ezen túlmenően számos tudománytörténeti előadásra is sor meghallgathattak az érdeklődők.

A konferencián 4 szekcióban 83 előadás hangzott el, amelyek majdnem 200 szerző munkája nyomán jöttek létre. 35 témát hallgatók dolgoztak ki és adtak elő. Ezek nagy részéből publikációk is születtek.

A Kandó kar nagy jelentőséget tulajdonít annak, hogy diákjaival már tanulmányaik kezdeti szakaszában megismertesse a tudományos munkát és a publikációs technikákat. Azok a hallgatók, akik a konferenciánkon szerepeltek, nagy valószínűséggel elköteleződnek a szakma, a tudományos és publikációs tevékenység mellett. Ezen hallgatók tehetséggondozása segíteni fog az utóbbi időben komoly gondot okozó lemorzsolódás csökkentésében.

A konferencián, a hagyományoknak megfelelően a Phd hallgatók is bemutathatták kutatási témáikat, elért eredményeiket.

A XXXV. Jubileumi Kandó konferencia sikere bizonyította, hogy milyen fontos a rendezvény a hagyományok őrzése, a Kandón folyó tudományos munka bemutatása, az ipari kapcsolatok erősítése és a jövő mérnökeinek bemutatkozása szempontjából.

Idén először a XXXV. Jubileumi Kandó Konferencia keretében bonyolították le a IX. Trefort Ágoston Szakképzés- és Felsőoktatás-pedagógiai Konferenciát is.

CsatolmányMéret
PDF icon Publikációk39.82 MB